تبلیغات
نافله - نوبت من بود كه بهشتی شوم

نوبت من بود كه بهشتی شوم


وبلاگ نافله-نوبت من بود كه بهشتی شوم

وبلاگ نافله ‏-سال تحصیلی 76-75، سومین سال خدمتم بود كه در روستای «شورگشت» بخش تحت جلگه نیشابور به عنوان مدیر مدرسه خدمت می كردم. سال قبل در همان مدرسه، معلم كلاس دوم بودم و سال بعد كه مدیر مدرسه شدم، رابطه ام با كلاس سومی ها- كه شاگردان سال قبل خودم بودند- خیلی صمیمی تر و راحت تر بود.
آن سال با همكاری معاون پرورشی، برای تشویق كودكان به نماز خواندن با بچه های سال سوم قرار گذاشته بودیم كه هركس به طور مرتب در نماز ظهرو عصر مدرسه شركت كند، از معاون مدرسه كارتی با عنوان «كارت بهشت» دریافت كند و در پایان هرماه، یك نفر به عنوان «دختر نمونه بهشتی» معرفی شود و اسم او بر مقوایی، روی یكی از دیوارهای سالن مدرسه (به دلیل نداشتن نمازخانه) نوشته شود.
اواخر دی ماه، مریم، شاگرد كلاس سوم، بعداز یك هفته غیبت، به علت بیماری و درحالی كه به شدت گریه می كرد با مادرش به دفتر مدرسه آمدند. بعداز جویا شدن از حال مریم، علت گریه او را از مادرش پرسیدم.
مادر مریم كه می خندید، گفت: «از مریم سؤال كنید.»
پرسیدم: «دخترم، چرا گریه می كنی؟»
مریم درحالی كه از شدت گریه به هق هق افتاده بود، گفت: «خانم، این دفعه نوبت من بود كه بهشتی شوم، این دفعه من می خواستم به بهشت بروم.»
من كه از حرف های مریم جاخورده بودم، متوجه منظورش شدم و به طرف او رفتم. او را بغل كردم و از او خواستم كه گریه نكند. برایش توضیح دادم كه هركس نماز بخواند و با دیگران مهربان باشد، بهشتی است.
از آن روز به بعد تصمیم گرفتیم كه به جای دختر بهشتی، دخترهای بهشتی بنویسیم و اسم تمام كسانی را كه در نماز به طور مرتب شركت می كنند، بر روی مقوا بیاورم
بی بی زهرا حسینی، نیشابور.


داستان اولین نماز دكتر جفری لانگ

داستان نماز/وبلاگ نافله

شیطان هم دنیا را گرفت و هم نماز اول وقت را

طبقه بندی: خاطرات و داستان های نماز، 
برچسب ها: شورگشت، دخترم، دخترهای بهشتی، نماز، سال تحصیلی،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 15 آذر 1392 توسط . وبلاگ نویس بی ادعا
طراحی قالب: وبلاگ نویس بی ادعا

کلماتی که تمام عمر داریم تکرارشان میکنیم
خداوند که به ستایش ما نیاز ندارد
پس چرا نماز می خوانیم؟
انشا الله، این توفیق نصیبمان شود تا جواب این چرا را دریابیم
آن وقت کم کم لذت می بریم از این کلمات تکراری و می فهمیم که
تکرار هیچ چیز جز نماز در این دنیا زیبا نیست

انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد و موجب رضایت ماست